Świeżo upieczeni absolwenci brytyjskich uczelni mają wiele możliwości przed sobą - w zależności od tego jakiego stopnia studia skończyłeś/łaś możesz kontynuować naukę na uczelni na studiach magisterskich lub doktoranckich.

Jeśli zamierzasz zacząć szukać pracy warto zastanowić się nad tym co chciałbyś robić, co Cię interesuje i jaki kierunek studiów skończyłeś. Może widzisz swoją przyszłość na uczelni? Warto zorientować się czy uczelnia ma jakieś oferty pracy dla swoich absolwentów. Jeśli interesuje Cię praca w konkretnej branży trzeba zrobić research jakie firmy są na rynku, w jaki sposób przeprowadzają rekrutacje i czy mają wolne wakaty. Jeśli w trakcie nauki robilłeś/aś praktyki w ciekawym miejscu, może dobrze by było przypomnieć się pracodawcy, może akurat szuka pracownika? Oprócz przeglądania portali z ofertami pracy warto się pytać - znajomych, wykładowców, czy o czymś nie słyszeli. Zadbajmy też o to, by osoby, które mogą nam w przyszłości pomóc miały nasz numer kontaktowy.

Korzystajcie z uczelnianych biur karier - one pomagają absolwentom odnaleźć się na rynku pracy: informują w jaki sposób pisać dokumenty aplikacyjne, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i gdzie szukać pracy. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Praca.

Pamiętajcie, żeby na każdym etapie Waszej pracy (praca stała, praca dorywcza, praktyki, wolontariaty) zbierać referencje od pracodawców - koniecznie dobre :) Są one bardzo ważne!

Jeśli zdecydujecie się wrócić do kraju po studiach pamiętajcie, że studia za granicą to Wasz duży atut! Możecie pochwalić się świetną znajomością języka, kwalifikacjami zdobytymi na uniwersytecie i umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach (taką niewątpliwie jest rozpoczęcie studiów na uczelni w innym kraju).