University of Bedfordshire jest największą uczelnią w hrabstwie Bedfordshire. Mieści się w dwóch największych miastach hrabstwa: Bedford i Luton. Uczelnia powstała w 2006 roku na zlecenie Tajnej Rady Wielkiej Brytanii (Privy Council) w wyniku połączenia University of Luton oraz De Montfort University's Bedford campus.
Poznaj historię uniwersytetu.

University of Bedfordshire w liczbach:

- Ponad 24,000 studentów z ponad 100 różnych krajów
- 76.3% studentów otrzymało wsparcie finansowe od Uniwersytetu w roku akademickim 2010/11
- 10 instytutów badawczych
- £180m zainwestowanych w różnorodne obiekty, udogodnienia
- £300m rocznego wkładu w lokalną gospodarkęUniwersytet składa się z czterech głównych campusów:

Luton campus - znajduje się w samym centrum miasta Luton. Tutaj będziesz studiować takie kierunki jak: Business; Media, Art and Design; Science; Computing; Law; Psychology; Social Sciences.
Bedford campus - mieści się na Polhill Avenue w Bedford. Jest bazą następujących kierunków: Primary Education; Secondary and Post-Compulsory Education; Education Studies; Physical Education and Sport Studies; Sport and Exercise Sciences; Tourism and Leisure; Accounting and Business Management; Performing Arts and Dance; Social Work.
Putteridge Bury campus - usytuowany jest na peryferiach Luton Luton. Tutaj znajdują się kierunki magisterskie Business School oraz University’s Conference Centre.
Buckinghamshire campus - znajduje się w Aylesbury, niedaleko Luton i Bedford, tutaj uczą się studenci Nursing and Midwifery

Wszystkie campusy są przyjazne studentom, wyposażone w szeroką gamę udogodnień i nowoczesnych sprzętów ułatwiających rozwój i naukę.

Dlaczego warto studiować w Uniwersytecie Bedfordshire:

- system indywidualnych opiekunów naukowych

- platforma e-learningowa Bedfordshire Rosources for Education Online (BREO) - informacje o poszczególnych kierunkach, materiały i notatki ze wszystkich przedmiotów

- pierwsze miejsce w rankingu jakości nauczania wśród młodych uniwersytetów brytyjskich według Sunday Times w latach 2003 i 2004

- nowoczesna infrastruktura, m.in. Centrum Sztuk Medialnych ( z profesjonalnymi studiami telewizyjnymi i radiowymi oraz teatrem), a także Centrum Zasobów Naukowych ( z obszerną biblioteką i zasobami elektronicznymi) - oba budynki znajdują się na Luton Campus

- gwarancja zamieszkania na terenie uniwersytetu dla nowych studentów

- wsparcie finansowe ( stypendia)

- biuro karier i zatrudnienia, pomagające znaleźć pracę w trakcie studiów i po ich zakończeniu

- bogate życie kulturalne i towarzyskie

Pomoc Uniwersytetu Bedforshire w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości...

Dla wszystkich swoich międzynarodowych studentów Uniwersytet Bedfordshire przygotował szczegółowy przewodnik zawierający mnóstwo przydatnych informacji, które, z pewnością, znacznie ułatwią start i odnalezienie się w nowej rzeczywistości.

International Pre-arrival Guide

 


Zobacz prospekty Uniwersytetu Bedfordshire:

Undergraduate Prospectus 2015

Undergraduate Prospectus 2014

Postgraduate Prospectus 2013
Pokaż University of Bedfordshire na większej mapie