Korzenie University of Greenwich sięgają aż roku 1890, ale to właśnie w roku 1992 uzyskał status uczelni wyższej. Motto uniwersytetu to "To learn, to do, to achieve".

Więcej informacji na temat uczelni znajdziesz tutaj.

Uniwersytet oferuje wiele możliwości w doborze kierunków takich jak: architektura, biznes, informatyka, prawo, kierunki ścisłe, nauki pedagogiczne, i humanistyczne, inżynieria oraz farmacja, nauki przyrodnicze czy nauki o zdrowiu.

University of Greenwich bardzo sobie ceni współpracę z Polakami, sprawdźcie stronę przygotowaną specjalnie dla Polaków!

 

Kilka faktów i ciekawostek o University of Greenwich

● W samym sercu Wielkiej Brytanii

Uniwersytet znajduje się w Londynie, campusy położone są tuż nad Tamizą, a jeden z nich - Greenwich Campus - jest wpisany na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jest to również największy uniwersytet w Londynie.

● Oaza kulturowa

Co roku kilkuset studentów z całego świata dołącza do międzynarodowej społeczności University of Greenwich przynosząc ze sobą świeże pomysły i przyjaźń, która przezwycięża bariery kulturowe, geograficzne i czasowe.

● Osiągnięcia naukowe

Naukowcy i studenci z University of Greenwich mogą pochwalić się ogromem osiągnięć w różnych dziedzinach naukowych, np. w zakresie nauk medycznych, o czym możecie przeczytać w artykułach na temat przełomowego badania odnotowanego w rankingu 10. największych odkryć, a także badania, które jak podsumowuje je nagłówek artykułu "płynie prosto z serca" na rzecz zdrowia serca.

Lokalizacja i kampusy

Obecnie w skład uczelni wchodzą 3 campusy w południowym i południowo-wschodnim Londynie - klikając w poszczególne linki przejdziesz do strony internetowej zawierającej szczegółowe informacje - kierunki, mapki i dane dotyczące dojazdu:

Greenwich Campus
Avery Hill Campus
Medway Campus

Uniwersytet w liczbach:

27,723 studentów
21,903 studentów pierwszego stopnia
5,820 studentów drugiego stopnia

 

 

 

Więcej filmików znajdziesz na oficialnym kanale youtube University of Greenwich.

 

Poniżej sprawdź jak rozmieszczone są campusy uniwersytetu: