Wolverhampton to miasto położone w samym sercu Anglii, na pograniczu tzw. Black Country i malowniczej krainy Shropshire i Staffordshire, w odległości zaledwie 27km od drugiego, co do wielkości miasta w Wielkiej Brytanii – Birmingham. Dojedziesz tam pociągiem lub tramwajem w ciągu 25 minut, a w ciągu w 3 godzin dotrzesz do Londynu!

Wolverhampton jest miastem kosmopolitycznym i znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz. Jest to miasto, które tętni życiem zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, oferując swoim mieszkańcom różnorodne rozrywki – kina, teatry, koncerty, muzea, galerie, puby, restauracje, centra handlowe i wydarzenia sportowe.

W Wolverhampton mieści się również jeden z największych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii – The University of Wolverhampton - nowoczesny, zapewniający wspaniałe warunki do studiowania oraz będący jednym z najbardziej przyjaznych studentom uniwersytetów. Uczelnia uzyskała status uniwersytetu w 1992 roku, jednak jej korzenie sięgają XIX wieku. Dowiedz się więcej o historii University of Wolverhampton.

 

 


Uczelnia posiada 3 główne campusy:

City Campus - mieści się w samym centrum Wolverhampton. Jest głównym campusem uniwersytetu. Tutaj znajdziecie Millennium City Building, Technology Centre, Harrison Learning Centre.
Telford Campus - najmłodszy i bardzo nowoczesny campus, tutaj znajduje się Learning Centre oraz e-Innovation Centre.
Walsall Campus - tutaj swoje miejsce znajdą osoby zainteresowane takimi dziedzinami jak: music, dance, sport, education, health, events management, tourism and hospitality. Obiekty dostępne w Walsall Campus: Walsall Sports Centre, Learning Centre, Walsall Student Village, The Performance Hub, Learning technology, The Institute for Learning Enhancement, Boundary House.

Poruszanie między campusami uniwersytetu od poniedziałku do piątku odbywa się bezpłatnymi autobusami.


Pokaż University of Wolverhampton na większej mapie